Через поширення мутацій коронавірусу, які заразніші, ніж вихідний варіант, все голосніше звучать заклики до закриття кордону.
Однак закриття кордонів – досить делікатна тема, і багато політиків побоюються, що цей захід може завдати більше шкоди, ніж користі (в основному для торгівлі та промисловості Німеччини). Більше того, німецька система охорони здоров’я (особливо у прикордонних регіонах) зіткнеться з величезними проблемами, якщо іноземним робітникам не буде дозволено в’їзд.
Чи бачать це жителі Німеччини так само? Чи для них важливіше скорочення кількості інфекцій? Огляд, проведений інститутом Civey для t-online.de, дає чітку відповідь.
Найближчі тижні покажуть, чи справді потрібно закривати кордони.
Як заявив Bild міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеєхофер (CSU), загроза, пов’язана з численними мутаціями вірусу, вимагає вжиття рішучих заходів для розслідування та обговорення у федеральному уряді.
Також неофіційно говориться, що федеральний уряд уже погодився на нові обмеження на в’їзд для мандрівників із регіонів, де мутації коронавірусу поширюються дуже швидко.
Майже рік подорожі були дуже обмежені. Найближчі тижні не обіцяють жодних покращень. Навпаки. Побоюючись мутації коронавірусу, деякі країни закривають свої кордони. Серед них є сусіди Німеччини.
Навесні минулого року багато країн закрили свої кордони зі страху перед коронавірусом. Зараз ситуація повторюється, але загрозу становлять мутації коронавірусу, який (на думку вчених) поширюється швидше, ніж вірус походження. Тому перші країни ізолюються, щоб захистити себе від ще більшої кількості інфекцій.
31 січня Португалія закрила свої кордони для німецьких відпочиваючих. Також існує заборона транскордонного руху. З того часу в’їзд до Португалії можливий лише з поважних причин. Крім того, знову триває прикордонний контроль з Іспанією. Португалія також посилила контроль у портах та аеропортах. Винятки поширюються лише на перевезення вантажів та поїздки до професійних, медичних та назад до основного місця проживання.
Німеччина оголосила Португалію районом підвищеного ризику поширення мутації коронавірусу і зрештою запровадила заборону на в’їзд португальцям до 17 лютого.
Схожа ситуація і у Чехії. З 30 січня іноземці можуть в’їжджати до країни лише в екстрених випадках (похорон, відрядження).
Як і Португалія, Франція закрила свої кордони 31 січня. Однак спочатку тільки для мандрівників з-за меж Євросоюзу (тепер вони мають підтвердити мету поїздки).
Громадяни ЄС можуть в’їхати до Франції, але лише з негативним результатом тесту на коронавірус.
29 січня Норвегія закрила свої кордони. Виняток становлять відрядження, перевезення товарів та медичних працівників зі Швеції та Фінляндії. Регламент діє до середини лютого. Аеропорти відкриті, але не можна виключати припинення авіасполучення.
Фінляндія посилила правила в’їзду з 27 січня. Обмеження на в’їзд запроваджено для всіх країн Шенгенської угоди.
Як і Фінляндія, Бельгія запровадила заборону на в’їзд з 27 січня до мінімуму 1 березня. Будь-які непотрібні поїздки до Бельгії та з неї заборонені. Виняток становлять лише відрядження, відвідування партнерів чи дітей, медичні та сімейні обставини.
Країна також оголосила про контроль за автомобільним, повітряним, морським та залізничним рухом. Щоб довести необхідність поїздки, необхідно надати декларацію (також може знадобитися документ, що підтверджує мету поїздки). Крім того, необхідно заповнити форму “місцезнаходження пасажира”.
Данія
9 січня Данія посилила вступні вимоги. З того часу в’їзд до країни дозволено лише тим, хто має поважну причину та негативний результат тесту на коронавірус. Туристичні подорожі заборонені. Транзит дозволено, але лише з поважних причин.
Читайте також: